Hizmetler Detayı

Diş beyazlatma

Diş beyazlatma

Dişlerin günlük hayatta çeşitli sebeplerle sarararak sararması veya kararması sonucu dişler istenmeyen bir hal aldığında diş beyazlatma işlemi akla gelmektedir.

Dişleri estetik açıdan güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşturan ve diş rengini beyaza yaklaştıran işleme diş beyazlatma denir. Bu nedenle diş kliniklerinde profesyonel olarak uygulanabilen teknikler olduğu gibi marketlerden temin edilebilen beyazlatıcı diş macunları ve çeşitli kimyasal beyazlatıcı ürünler gibi evde uygulanabilen yöntemler de bulunmaktadır.

Her hasta için önerilen yöntem uygulama şekli farklı olabileceği gibi her yöntemin diş sağlığı açısından etkinliği ve etkisi farklıdır.

Diş beyazlatma

SSS

Dişler doğal rengini iki şekilde kaybetme eğilimindedir.

Bu süreçler şu şekilde özetlenebilir:

Dış Renklenme: Kahve, çay, gıda boyaları, sigara gibi diş yüzeyine etki eden dış kimyasallar nedeniyle zamanla diş renginde sararma veya koyulaşma meydana gelebilir. Bu nedenle dış renklenme olan dişlerde diş yüzeyini hedef alan teknikler daha etkilidir. Genellikle dişin büyüme ve gelişme dönemi, ateşli hastalık, ilaç kullanımı, dişe gelen travma, enfeksiyonlar, çürükler veya yaşlanma gibi çocukluk çağında görülürler. Bu tür renk değişimleri, profesyonelce uygulanan teknikler gerektirir.

Diş beyazlatma konusunda hastaların diş hekimleri ile fikir alışverişi yaparak kendi dişleri için en ideal ve etkili yöntemi belirlemeleri oldukça faydalıdır.

Dişlerini beyazlatmak isteyenler evde uygulanan basit yöntemlerden diş hekimi tarafından uygulanan profesyonel tekniklere kadar geniş bir diş beyazlatma seçeneğinden birine yönelebilirler.

Need Help? Chat with us