Tedavilerimiz

Endodonti ve Restoratif

Ağız, Diş ve çene cerrahisi

Ortodonti

Periodontoloji

Pedodonti

Estetik Diş Hekimliği

İmplantoloji

Protetik diş tedavisi

Endodonti ve Restoratif

Restoratif diş hekimliği, herhangi bir nedenle kaybedilmiş olan diş fonksiyonlarını, fonasyonunu ve estetiğini geri kazandırmayı amaçlar. Bu, çürük, travma, diş aşınması veya gelişimsel bozukluklar gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanan diş kaybını veya hasarını onarmayı içerir.

Periodontoloji

Periodontoloji, dişleri çevreleyen dokuları (diş eti, periodontal ligament, sementum ve alveolar kemik) inceleyen ve bu dokularda oluşan hastalıkları teşhis, tedavi ve önleme ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır.

Diş eti hastalıkları, periodontolojinin en yaygın konusudur ve diş eti iltihabı (gingivitis) ve periodontitis olmak üzere iki ana gruba ayrılır

Estetik diş hekimliği

Estetik diş hekimliği, dişlerin ve diş etlerinin estetik görünümünü iyileştirmeye odaklanan bir diş hekimliği dalıdır. Amaç, hastanın daha güzel ve özgüvenli bir gülüşe sahip olmasını sağlamaktır.

İmplantoloji

İmplantoloji, diş eksikliklerinin tedavisinde kullanılan ve titanyum implantlar yerleştirilmesi ile gerçekleştirilen bir diş hekimliği dalıdır. Eksik dişlerin yerini titanyum vidalarla dolduran bu işlem, estetik ve fonksiyonel açıdan doğal dişlere en yakın sonucu sağlar.

Uzm.Dt. Adem Ali Akdere

Ortodonti

Uzm Dt. Abdurrahman Balaban

Ortodonti, dişlerin ve çenelerin düzenli hale getirilmesi ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Bu daldaki uzmanlar, dişlerin çapraşıklığı, çene kemiklerinin gelişim bozuklukları ve yüz ve çene ile ilgili diğer problemleri tedavi eder.

Şeffaf Plak

Pedodonti

Pedodonti, çocuk diş hekimliği olarak da bilinir ve 0-18 yaş arası çocukların diş ve ağız sağlığı ile ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Bu daldaki uzmanlar, süt dişlerinin ve kalıcı dişlerin tedavisi, çocuklarda görülen diş eti hastalıkları, çene ve diş gelişim bozuklukları ve travmalar gibi konularda uzmanlaşmıştır.

dental ımplant surgery

Ağız, Diş ve çene cerrahisi

Uzm Dt. Adem Ali Akdere

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi (AÇÇC), ağız, diş, çene ve eklemlerle ilgili hastalıkların teşhis ve tedavisini içeren bir diş hekimliği uzmanlık dalıdır. Bu alandaki uzmanlar, çene cerrahisi, diş çekimi, implant yerleştirme, diş eti rahatsızlıkları tedavisi, temporomandibular eklem (TMJ) bozuklukları tedavisi ve ağız kanseri cerrahisi gibi çeşitli prosedürleri gerçekleştirebilir.

Need Help? Chat with us