Hizmetler Detayı

Hollywood Gülüş Tasarımı

Hollywood Gülüş Tasarımı

Etkili bir gülüş estetiği için dişlerin yüze olduğu kadar birbiriyle de orantılı olması gerekir. Bunu etkileyen birçok parametre vardır:

 

Dişlerin aralarında belirli bir sabit oran ile ölçeklenmesi.

Dişler arasında boşluk yok.

Dişleri çevreleyen simetrik diş etleri.

Gülerken dudakların altında belli bir mesafede görünen diş etleri.

Gülümserken dişlerin optimum düzeyde açığa çıkması.

Dişlerin orta hatta göre simetrik hizalanması.

sağlıklı diş etleri

Harflerin sesinin düzgünlüğü ve konuşurken üretilen fonasyon.

Hollywood Gülüş Tasarımı

FAQ

Hollywood gülüşü adı verilen bu gülüş tasarımında hastanın dudak ve dişeti dokularının durumu detaylı olarak incelenir. Dişlerin ağız içindeki şekilleri, boyutları ve konumları incelenerek kişinin yüzüne en uygun gülüş tasarımı uygulanır.
Unutulmamalıdır ki dijital ortamda kişinin gülüşünü düzeltmek için atılan her adımdan önce estetik denilen olgu her kişiye özeldir. Kişinin yüz oranı gülüşünün genişliğine göre planlanır. Dişlerin rengi ve şekli, dudakların konumu ve ten rengi bu tasarımın yapılmasında önemlidir.
Diş hekimliğinde Hollywood gülümsemesi yapılırken fotoğraf çok önemlidir. Dental fotoğrafçılıkta hem dişlerin hem de çevre dokuların fotoğrafları çekilir. Diş laboratuvarına aktarılacak bilgiler için fotoğraf ölçüsünün yanı sıra 3 boyutlu gülüş tasarımı için de önemlidir. Hasta konuşurken ve gülerken de videolar çekiliyor ve hastanın dinamik yüz estetiğine bakarak diş ile ilgili neler yapılabileceğini belirliyoruz.
Dijital gülüş tasarımı seansında stüdyo ekipmanları altında fotoğraf ve video çekimleri yapılır. Aynı seansta alt ve üst çenelerinizden ölçü alınarak tasarım yapılır.
Need Help? Chat with us