Hizmetler Detayı

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Ağız ve diş sağlığındaki tüm gelişmelere rağmen, birçok insan dişlerini çoğunlukla diş çürümesi, periodontal hastalık veya yaralanma nedeniyle kaybeder. Uzun yıllar boyunca, diş eksikliği olan insanlar için mevcut tek tedavi seçeneği köprüler ve takma dişlerdi. Ancak günümüzde yepyeni, daha güvenilir, daha estetik ve daha kalıcı bir yöntem var.
Diş implantları yedek diş kökleridir. İmplantlar, doğal dişlerinize uyacak şekilde tasarlanmış sabit (kalıcı) veya hareketli yapay dişler için güçlü bir temel sağlar. Başka bir deyişle, bir diş implantı, takma dişler veya köprüler gibi diş protezlerini desteklemek için ağzınıza yapay olarak yerleştirilen yapay bir diş “kökü” dür. Doku dostu titanyumdan yapılmış ve eksik diş için kök görevi görecek şekilde çene kemiğine yerleştirilen vidalardır.

İmplant Tedavisi

Rutin bir diş çekimi veya çene cerrahisi geçirecek kadar sağlıklı olan herkes, genellikle diş implantı için uygun kabul edilebilir. Yeterli kemik ve sağlıklı diş etlerine sahip olmak gereklidir. Hastalar implant sonrası ağız hijyenine dikkat etmeli ve düzenli olarak diş hekimini ziyaret etmelidir. Ağır sigara içenler, şeker hastaları veya kalp rahatsızlığı olan hastalar,


Baş ve boyun bölgesine yapılan radyasyon tedavileri, implant yerleştirme için bireysel olarak değerlendirilmelidir. İmplant işleminin size uygun olup olmadığını öğrenmek için mutlaka diş hekiminiz ile görüşmelisiniz.

Need Help? Chat with us